В.о. завідувача кафедри: Корінна Ольга Валеріївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри
Адреса: м. Кропивницький, вул. Добровольського, 1, кім. №310
Телефон: (0522) 34-40-39,  (0522) 34-40-10
E-mail кафедри: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сайт кафедри: kafedrameteo.cc.ua

Кафедра авіаційної метеорології заснована у 1951 році на навчально-методичній базі Кіровоградського вищого військового авіаційного училища льотчиків військово-повітряних сил, школи вищої льотної підготовки, льотно-штурманського училища, вищого льотного училища цивільної авіації, Державної льотної академії України. Як структурний підрозділ вищого льотного навчального закладу затверджена наказом Міністерства цивільної авіації СРСР у 1983 році.

Кафедрою авіаційної метеорології забезпечується освітній процес з дисциплін природничого циклу:

- «Авіаційна метеорологія»,

- «Особливості метеорологічного забезпечення польотів на міжнародних повітряних лініях»,

- «Метеорологічне забезпечення міжнародної аеронавігації»,

- «Основи авіаційної метеорології»,

- «Авіаційна географія»,

- «Екологія авіаційного транспорту».

Професорсько-викладацьким складом кафедри розроблено та видано більше 100 наукових і науково-методичних праць. Профільні підручники мають грифи Міністерства цивільної авіації СРСР, Міністерства освіти і науки України та широко використовуються як в Україні, так і в країнах СНД, а також у практичній діяльності авіаційних підприємств.

На кафедрі провадиться навчально-виховна, науково-методична та науково-дослідна діяльність за спеціальностями 272 «Авіаційний транспорт» та 073 «Менеджмент» з професійної підготовки фахівців з льотної експлуатації, обслуговування повітряного руху та менеджменту.

З метою підвищення якості підготовки авіафахівців на кафедрі авіаційної метеорології ведеться науково-дослідна діяльність відповідно до ініціативної науково-дослідної теми д/р № 0117V000796 «Дослідження умов погоди та польотів у центральних районах України щодо створення авіаційно-кліматичних описів аеродромів, районів польотів і повітряних трас».

За кафедрою закріплено 6 навчальних і навчально-методичних аудиторій, що входять до навчальної лабораторії, з фондом наукової, навчальної та методичної літератури.

СКЛАД НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ:

В.о. завідувача кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри.
Освіта: Одеський державний екологічний університет (2008 р.); Льотна академія НАУ (2018 р.). Захистила кандидатську дисертацію на тему «Педагогічні умови організації комп’ютерного тестування майбутніх пілотів у процесі вивчення фахових дисциплін» (2017 р.)
Коло наукових інтересів:оцінювання навчальних досягнень курсантів (студентів) з використанням комп’ютерних технологій; електронні засоби навчання.
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри.
Освіта: Кіровоградський державний педагогічний університет (2002 р.); Одеський державний екологічний університет (2013 р.). Захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування професійної компетентності майбутніх фахівців авіаційної галузі у процесі вивчення природничих дисциплін» (2018 р.).
Коло наукових інтересів: формування професійної компетентності майбутніх фахівців авіаційної галузі у процесі вивчення природничих дисциплін.
Професор кафедри, к. геогр. н. (1978 р.), професор (1993 р.), заслужений працівник освіти України (2002 р.).
Освіта: Ленінградське вище інженерне морське училище ім. адмірала С.О. Макарова (1968 р.). На кафедрі працює з 1971 року.
Коло наукових інтересів: метеорологічне забезпечення аеронавігації, погода і клімат в центральних регіонах України.
Старший викладач кафедри
Освіта: Одеський державний екологічний університет, 2006 р. На кафедрі працює з 2006 року.
Коло наукових інтересів: оцінювання навчальних досягнень курсантів; електронні засоби навчання.