Професійна підготовка надійного авіаційного фахівця – це складне комплексне завдання. Тільки формувати навички і формально передавати знання не можливо. Для роботи в складних видах діяльності, повязаних з ризиком й відповідальністю за людські життя й дуже дорогу техніку, фахівцю необхідно володіти особливими особистісними характеристиками. Професійно-психлогічний відбір, який передує зарахуванню на навчання з найбільш складними спеціальностями, проблему наявності всього комплексу необхідних професійно важливих якостей не вирішує. Завдання досягнення високого результату в даному напрямку професійної надійності вирішується у Кіровоградській льотній академії НАУ системно й комплексно, з використанням потужного арсеналу відповідних ресурсів.

Так, в академії працює оргстроєвий відділ, на співробітників якого (командирів курсів) покладено завдання організації особливого напіввійськового порядку в навчальному закладі, контролю дисципліни й коректним заповненням позааудиторного часу курсантів.

Курсанти академії мешкають у гуртожитках закритого типу, харчуються в академічній їдальні, відвідують заняття у встановленій формі одягу.

Серед найбільш дисциплинованих й успішних курсантів обирається старшинський склад, який забезпечує виконання, як завдань курсантського самоврядування, так і заходів щодо посилення виховної роботи. Рада старшин академії є вищий орган курсантського самоврядування у навчальному закладі.

Таким чином, інструментарій виховної роботи спрямований на особливе військово-патріотичне виховання курсантів, формування їх національної гідності, разом із толерантністю й інтернаціонаціоналізмом, забезпечення таких професійно важливих якостей авіатора, як комунікабельність, лідерські якості, рішучість, відповідальність, самоконтроль, прагнення до вдосконалення, вміння працювати у команді та багато інших.

Для реалізації Плану виховної роботи використовуються:

  • Будинок культури «Авіатор», у якому працюють такі молодіжні обєднання, духовий оркестр, секції вокалу й танцювальні колективи, команда КВК, літературний клуб та багато інших. У БК розташована кіноконцертна зала на 700 місць, яка відкрита для діалогу й співробітництва із зацікавленими інстанціями (тел. директора БК (0522) 39 44 65.)

Інформацію про окремі реалізовані виховні проекти дивіться тут («Люблю Україну, пишаюсь нею», «Патріотизм як елемент суспільної та індивідуальної свідомості», «Музейному комплексу «Земля козака Мамая» бути!», «Спільна добра справа – перемога кожного», «У народному стилі»).