Професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту - День авіації - святкується в Україні в останню суботу серпня. Свято встановлено Указом Президента України № 305/93 від 16 серпня 1993 року.

У Кіровоградській льотній академії НАУ в цей день традиційно відбуваються урочистості з метою пропаганди всієї авіаційної галузі, її спеціальностей та досягнень. Співробітники навчального закладу, його курсанти та ветерани в моменти таких корпоративних заходів отримують можливість об'єднуватися, відчувати себе членами одного дружнього колективу. В авіації існують свої традиції взаємодопомоги і підтримки один одного, що допомагає авіаторам відчувати себе однією великою сім'єю. Тому, не дивлячись на ті труднощі, які сьогодні переживає вся Україна і душевний біль кожного українця, свято «День авіації» в льотній академії не міг не відбутися. У теплій дружній атмосфері кіровоградські авіатори привітали один одного, користуючись нагодою - урочисто відкрили пам'ятний «Знак пошани», встановлений вдячними учнями професору, видатному авіаційному метеорологу Г.П.Лещенко на честь його 70-річчя, і вручили йому, як одному з найавторитетніших викладачів КЛА НАУ, пам'ятний подарунок. Перед присутніми виступили начальник КЛА НАУ С.Н.Неделько, в.о. ректора Національного авіаційного університету Р.В.Хращевскій, професор, д.п.н. І. О. Добрянський, інші офіційні особи. Яке ж свято без подарунків! Представники партнера КЛА НАУ - Кіровоградського відділення «Приватбанку» - вручили сучасний телевізор для обладнання інтерактивного музею-літака (робота над відкриттям якого для школярів та всіх бажаючих активно ведеться в даний час ентузіастами льотної академії).

Серед авіаційних традицій є і відомий кожному авіатору девіз: «Першим ділом - літаки!». Тому свято, яке розпочалося у сквері Аеронавігації, з часом динамічно перемістилося на майданчик музею під відкритим небом КЛА НАУ, де всі бажаючі отримали можливість оглянути як крилаті експонати (з відвідуванням внутрішнього простору ), так і сучасні навчальні літаки навчального закладу та його партнерів. У небі ж над аеродромом фігури вищого пілотажу показали гостям свята пілоти-інструктора льотної академії. Рев двигунів літаків у повітрі - найкраща музика для будь-якого авіатора, отже головним лейтмотивом урочистостей, що відбулися 29 серпня 2015 в КЛА НАУ, залишається незмінне: «Авіації в Україні БУТИ й РОЗВИВАТИСЯ!».

Відеосюжет програми новин "День за Днем" обласного телеканалу "Кіровоград" можна

.

Центр громадських зв’язків КЛА НАУ