В Льотній академії Національного авіаційного університету відбулося відкриття весняного семестру проєкту «Норвегія-Україна. Професійна підготовка. Інтеграція в державну систему» для військовослужбовців, учасників АТО/ООС та членів їх сімей.

У 2014 році Льотна академія НАУ стала партнером проєкту, щодо перепідготовки військових України звільнених в запас та їх сімей за кошти Норвежського уряду. З того моменту академія провела навчання 11 груп, 20 лютого 2021 року відбувся старт для навчання 12-ї.

Днями у 25 містах України у різних вишах, у різних частинах України, відбуваються такі ж урочистості. Сотні військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей стануть слухачами проєкту. У Кропивницькому проєкт реалізують Льотна академія НАУ та громадська організація «Європейський шлях 4.0».

Ще у 2003 році Королівство Норвегія розпочало і системно продовжує грантову підтримку проєктів на захист спочатку українських військовослужбовців, які в той час потрапили під значні скорочення, а згодом і учасників АТО та членів їх сімей, допомагаючи адаптуватися їм до цивільного життя. Наразі проєкт відбувається за фінансування Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. Безпосереднім партнером проєкту з норвезького боку є Nord Університет, а в Україні Міжнародний фонд соціальної адаптації, який визначає виконавців проєкту у регіонах.

Особливістю навчання в академії у цьому семестрі, на відміну від попередніх є те, що навчання проводиться для слухачів з Олександрії, а не Кропивницького. 32 учасника цього семестру будуть опановувати спеціальність «Організація стартапу та відкриття власної справи». Разом з тим, проєктом передбачається психологічний та юридичний супровід, сприяння в організації власної справи або у працевлаштуванні.

Під час урочистого відкриття проєкту вітаннями до слухачів звернувся начальник Льотної академії Сергій Неділько та координаторка проєкту від Міжнародного фонду соціальної адаптації Ольга Філіна. Також до вітань приєдналися постійні партнери та надійні друзі проєкту начальниця обласного відділу Міністерства у справах ветеранів Людмила Гуріна, головний лікар обласного госпіталюдля ветеранів війни, заслужений лікар України, депутат обласної ради Геннадій Сябренко, голова Агенції регіонального розвитку Кіровоградщини Олександр Гавриленко та експертка агенції Тетяна Головченко. З особливо теплими словами на адресу організаторів заходу звернулися випускник проєкту, а тепер в.о. директора комунального закладу "Обласний ресурсний центр з питань допомоги учасникам антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам" Анатолій Компанієць та голова ГО «Захисники України – Олександрійщини» Олександр Михалик, який до речі, і став ініціатором того, щоб у цьому семестрі навчання пройшли саме його олександрійські побратими.

Приємною несподіванкою для пана Олександра було вручення йому грамоти голови ОДА, яку за дорученням голови ОДА Андрія Назаренка передав Геннадій Сябренко.

Також з побажаннями плідної співпраці звернулася психологиня проєкту, керівниця центру «Компас» Анна Колєва. Свої вітання переказав психолог проєкту, керівник центру ре соціалізації військових «Коловорот» Андрій Фоменко.

А коли пролунали всі вітальні слова, для слухачів одразу розпочалися робочі будні: перші заняття з бізнес-планування та інформаційних технологій. Тепер упродовж трьох місяців учасників проєкту очікує інтенсивний курс пар, тренінгів, семінарів, бізнес-практик та екскурсій, щоб мрія та бізнес-ідея перетворилася на конкретний бізнес-план, який знайшов свою успішну реалізацію.