Кафедра інформаційних технологій
В.о. завідувача кафедри: Суркова Катерина Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент.
Адреса: м Кропивницький, вул. Добровольського 4, ауд. № 120
Телефон: (0522) 394450
E-mail кафедри:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ми в соціальних мережах:
Facebook
Кафедра інформаційних технологій була створена у 1995 році. Кафедра є випускової для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт», за освітньо-професійними програмами «Аеронавігаційне забезпечення і планування польотів» та «Авіаційні робототехнічні системи» і організаційно входить до складу Факультету менеджменту академії (з 11.10.2021 р.).
Для здійснення визначених функцій і вирішення освітніх завдань кафедра інформаційних технологій проводить необхідну навчально-виховну, науково-методичну та науково-дослідну діяльність за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт» та дисциплінами для підготовки студентів та курсантів факультетів менеджменту та льотної експлуатації та обслуговування повітряного руху.
За період існування кафедри був сформований висококваліфікований науково-педагогічний колектив до складу якого входить доктор технічних наук, вісім кандидатів технічних наук, два кандидати педагогічних наук, один кандидат фізико-математичних наук. Кафедра має у своєму розпорядженні сучасну матеріально-технічну базу освіти і наукових досліджень за профілем діяльності: комп'ютерні класи, новітнє програмне забезпечення, сучасні технології навчання, професійні пакети прикладних програм, електронні засоби навчання професійного спрямування, доступ в Інтернет для викладачів, студентів та курсантів.
На кафедрі інформаційних технологій проводиться наукова діяльність за напрямами: «Моделювання професійної діяльності фахівців з обслуговування повітряного руху (диспетчери із забезпечення польотів, фахівці з інформаційних технологій/оператори наземних засобів керування безпілотним літальним апаратом)», «Моделювання професійної підготовки фахівців з обслуговування повітряного руху (диспетчери із забезпечення польотів, фахівці з інформаційних технологій/оператори наземних засобів керування безпілотним літальним апаратом), зокрема здійснюється дослідження з ініціативної наукової теми «Моделювання професійної діяльності диспетчерів із забезпечення польотів з повідомленнями організації потоків повітряного руху», РК № 0121U100502.
Презентації кафедри інформаційних технологій
СКЛАД НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ:

GOOGLE SCHOLAR
ORCID
Науковці України
Освіта: Київський інститут інженерів цивільної авіації, 1987 р., спеціальність «Електронні обчислювальні машини», кваліфікація інженер-системотехнік.
Наукові досягнення: У 2005 році захистила кандидатську дисертацію, спеціальність 13.00.02 «Теорія і методика навчання технічних дисциплін», тема дисертації «Методика вдосконалення просторових здібностей льотного складу». У 2010 році отримала звання доцента кафедри інформаційних технологій.
Публікації наукового та навчально-методичного характеру: Автор та співавтор понад 120 публікацій: наукових та навчально-методичного характеру, у тому числі опублікованих у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях та індексованих у наукометричних базах.
Сфера наукової діяльності: моделювання професійної діяльності та підготовки авіаційних фахівців, зокрема, розробка електронних засобів навчання, моделювання професійної діяльності диспетчерів із забезпечення польотів на різних етапах планування польотів.
Викладає навчальні дисципліни:
Методологія наукових досліджень,
Основи теорії прийняття рішень,
Основи наукових досліджень в авіації,
Методи інформатизації професійної освіти

GOOGLE SCHOLAR
ORCID
Publons
Освіта: У 2002 році закінчила Державну льотну академію України за спеціальністю «Обслуговування повітряного руху», кваліфікація – «Співробітник з аеронавігаційного забезпечення польотів».
Сертифікат ENGLISH LANG SKILL CERTIFICATE № 85D85Y004DP09 від 07 листопада 2020 року, що підтверджує рівень володіння іноземною мовою (англійською) на рівні B2.
Наукові досягнення: У 2010 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 05.13.06 «Інформаційні технології» за темою «Моделювання автоматизованої системи підготовки передпольотної інформації». У 2021 році отримала звання доцента кафедри інформаційних технологій.
Наукові публікації наукового та навчально-методичного характеру (кількість): Автор та співавтор більше 90 публікацій: наукових та навчально-методичного характеру, у тому числі опублікованих у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях та індексованих у наукометричній базі Web of Science.
Сфера наукової діяльності: моделювання професійної діяльності диспетчерів із забезпечення польотів, розробка електронних засобів навчання, оптимізація передпольотного забезпечення.
Викладає навчальні дисципліни:
Документи аеронавігаційної інформації
Планування та контроль за виконанням польотів
Методологічні основи професійної діяльності (АНЗПП)
Професійні програмні засоби АНЗПП.

GOOGLE SCHOLAR
ORCID
Researchgate
Освіта: 1991 р. - Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування – отримала вищу освіту за напрямком «Автоматика та телемеханіка», здобула кваліфікацію «Інженер-електрик» зі спеціалізацією «Системи управління гнучких автоматизованих виробництв». (Диплом (з відзнакою) ЗВ № 808647).
Наукові досягнення: 2002 р. – Захист дисертації на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук, м. Київ, Науково-виробнича корпорація «Київський інститут автоматики» міністерства промислової політики України, Спеціальність 05.13.06 - Автоматизовані системи та прогресивні інформаційні технології. Тема дисертації – «Система підтримки прийняття рішень з хімічного захисту рослин» (для проведення авіаційно-хімічних робіт), (МОН України, диплом ДК №016385).
2008 р. – Вчене звання доцента кафедри інформаційних технологій, Льотна академія Національного авіаційного університету (МОН України, атестат 12ДЦ №020921)
Сфера наукових інтересів: Інтелектуальні навчальні системи підготовки авіадиспетчерів, авіаційні робототехнічні системи, геоінформаційні технології, імітаційне моделювання
Викладає навчальні дисципліни:
Промислова робототехніка
Технології проектування та виробництва авіаційних робототехнічних систем
Геоінформаційні системи
Геоінформаційні технології
Основи моделювання систем
Виробнича практика (авіаційні робототехнічні системи)

GOOGLE SCHOLAR
ORCID
Web of Science Researcher ID: AAR-2286-2021
Освіта: У 2004 році закінчила Кіровоградський державний педагогічний університет за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Математика».Наукові досягнення: У 2011 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за темою «Формування інтелектуальної культури майбутніх учителів фізико-математичного циклу засобами інформаційних технологій» та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук. У 2021 році Данилко О.Г. присвоєне вчене звання доцента кафедри інформаційних технологій.
Публікації наукового та навчально-методичного характеру: Автор понад 60 друкованих наукових та навчально-методичних праць.
Сфера наукових інтересів: Моделювання професійної підготовки майбутніх диспетчерів із забезпечення польотів.
Викладає навчальні дисципліни:
Інформаційні системи та технології
Теорія та методика професійного навчання
Математичне моделювання професійних задач
Інформаційні системи в менеджменті
Науково-дослідна практика
Основи моделювання систем

GOOGLE SCHOLAR
ORCID1
ORCID2
Науковці України
Освіта: Державна льотна академія України, 2006 р., спеціальність «Комп'ютерні системи», кваліфікація інженер з аеронавігаційної інформації.
Наукові досягнення: У 2014 році захистив кандидатську дисертацію, спеціальність 05.13.04 «Автоматизація процесів керування», тема дисертації «Інформаційно-програмне забезпечення автоматизованої системи керування комплексом моделювання динамічної повітряної обстановки».
Публікації наукового та навчально-методичного характеру: Автор та співавтор понад 50 публікацій: наукових та навчально-методичного характеру, у тому числі опублікованих у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях та індексованих у наукометричних базах.
Сфера наукової діяльності: моделювання динамічної повітряної обстановки, виктористання мобільних пристроїв для підтримки рівня розвитку умінь та навичок авіадиспетчера, хакатони.
Викладає навчальні дисципліни:
Програмування та алгоритмічні мови
Основи програмування та алгоритмічних мов

ORCID
Науковці України
DSPACE
Освіта: Київський інститут інженерів цивільної авіації, 1987 р., спеціальність «Технічна експлуатація авіаобладнання», кваліфікація «Інженер-електрик».Наукові досягнення: У 2019 році захистив кандидатську дисертацію, спеціальність 05.22.13 «Навігація та управління рухом», тема дисертації «Метод автоматизованого прогнозування несприятливих авіаційних подій для підвищення безпеки польотів при управління повітряним рухом».
Сфера наукових інтересів: сучасні підходи до вирішення проблеми підвищення безпеки польотів, впровадження в практику роботи органів систем управління повітряним рухом автоматизованих систем підтримки прийняття рішень при оцінці ризику для безпеки польотів.
Викладає навчальні дисципліни:
Аеродроми,
Обчислювальні системи та мережі,
Системи управління якістю та безпекою,
Комп’ютерні мережі,
Системи та обладнання передачі даних і зв’язку.

GOOGLE SCHOLAR
ORCID
Освіта: У 1991 році закінчила Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування, спеціальність: Сільськогосподарські машини, кваліфікація інженер-механик.
Наукові публікації наукового та навчально-методичного характеру (кількість): Автор та співавтор більше 40 публікацій: наукових та навчально-методичного характеру, у тому числі опублікованих у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях та індексованих у наукометричній базі Web of Science.
Сфера наукової діяльності: моделювання професійної діяльності авіаційних спеціалістів, розробка електронних засобів навчання.
Викладає навчальні дисципліни:
Інформаційні системи та технології
Основи створення та експлуатації АІС
Переддипломна практика
Геоінформаційні системи
Навчальна практика
Виробнича практика
GOOGLE SCHOLAR
ORCID
Освіта: Державна льотна академія України, спеціальність «Комп’ютерні системи та аеронавігаційне забезпечення польотів», кваліфікація – «Інженер аеронавігаційної інформації».
Наукові досягнення: у 2021 році захистив кандидатську дисертацію, спеціальність 05.22.13 «Навігація та управління рухом», тема дисертації «Методи побудови мультиагентного середовища інтелектуальної навчальної системи підготовки диспетчерів управління рухом».
Публікації наукового та навчально-методичного характеру: Автор та співавтор понад 30 публікацій: наукових та навчально-методичного характеру, у тому числі опублікованих у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях та індексованих у наукометричних базах.
Сфера наукової діяльності: електронні засоби навчання диспетчерів управління рухом та диспетчерів із забезпечення польотів.
Викладає навчальні дисципліни:
Основи програмування та алгоритмічні мови
Програмування та алгоритмічні мови
Інформаційні системи та технології
Навчальна практика

GOOGLE SCHOLAR
ORCID
RESEARCH GATE
НАУКОВЦІ УКРАЇНИ
PUBLONS
Освіта:
У 2011 році закінчила з відзнакою Державну льотну академію України, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Обслуговування повітряного руху» та здобула кваліфікацію магістр з обслуговування повітряного руху.
З 2011 по 2014 рр навчалася в аспірантурі Кіровоградської Льотної академії Національного авіаційного університету за спеціальністю «Навігація та обслуговування повітряного руху».
Досягнення:
У 2021 році захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук/доктора філософії за спеціальністю 05.22.13 – навігація та управління рухом. Назва дисертації «Методи підвищення ефективності обслуговування повітряного руху при виникненні позаштатних ситуацій у польоті».
Є автором наукових праць, у тому числі закордонних, які опубліковані у наукових фахових виданнях, що індексуються міжнародними бібліометричними та наукометричними базами даних.
З березня 2021 року входить до складу членів журі в соціальній програмі з видачі грантів на навчання талановитим студентам «Scholarship in Ukraine».
Сфера наукових інтересів: наукові дослідження в галузі навігації та управління рухом; дослідження методів підвищення оперативності та обґрунтованості прийняття рішень авіадиспетчерами автоматизованої системи керування повітряним рухом в позаштатних ситуаціях у польоті; розробка методів та моделей автоматизації процесу вироблення рішень авіадиспетчером в обслуговуванні повітряного руху.
Викладає дисципліни:
Дизайн структури повітряного простору
Документи аеронавігаційної інформації
Планування та контроль за виконанням польотів
Методи статистичної обробки інформації
Комп’ютерні засоби статистичної обробки інформації
Виробнича практика (Аеронавігаційне забезпечення і планування польотів)

GOOGLE SCHOLAR
RESEARCH GATE
SCOPUS
Освіта: Закінчив у 1979 р. Київський інститут інженерів цивільної авіації за спеціальністю "технічна експлуатація авіаційного обладнання".
Наукові досягнення: Доктор технічних наук (2013), професор (2012). Відмінник освіти України (2006 р. №76093). Член-кореспондент Транспортної Академії України (2011 р.).
Публікації наукового та навчально-методичного характеру: Автор 145 наукових праць, 8 методичних праць (3 навчальні посібники), 10 патентів та авторських свідоцтв.
Сфера наукових інтересів: експериментально-аналітичні методи створення оптимальних систем автоматичного управління багатовимірними об’єктами, у тому числі нестійкими, при стохастичних впливах.
Викладає навчальні дисципліни:
Теорія та методика професійного навчання
Комп’ютерні засоби статистичної обробки інформацій
Основи наукових досліджень в авіації
Основи теорії прийняття рішень
Виробнича практика
Науково-дослідна практика

GOOGLE SCHOLAR
ORCHID
RESEARCH GATE
Освіта: У 2002 році закінчила Державну льотну академію України за спеціальністю «Обслуговування повітряного руху», кваліфікація – «Співробітник з аеронавігаційного забезпечення польотів».
У 2006 році закінчила Кіровоградський національний технічний університет за спеціальністю «Фінанси», кваліфікація – «Спеціаліст з фінансів»
Наукові публікації наукового та навчально-методичного характеру (кількість): Автор та співавтор більше 30 публікацій: наукових та навчально-методичного характеру, у тому числі опублікованих у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях та індексованих у наукометричній базі Web of Science.
Сфера наукової діяльності: моделювання професійної діяльності авіаційних спеціалістів, розробка електронних засобів навчання, моделювання процесу визначення ваги та центрування повітряного судна.
Викладає навчальні дисципліни:
Методологія наукових досліджень
Основи наукових досліджень в авіації
Документи аеронавігаційної інформації
Основи теорії прийняття рішень
Теорія управління

GOOGLE SCHOLAR
ORCHID
Науковці України
SCOPUS
Освіта:
20.03.2018 – захист дисертаційної роботи. Диплом кандидата фізико-математичних наук (доктора філософії)серія ДК № 048199, виданий на підставі рішення Атестаційної колегії від 5 липня 2018 року, протокол № 92-06/7, за спеціальністю 01.05.01 «Теоретичні основи інформатики та кібернетики»; тема дисертації «Екстремальні розмітки вершин та ребер графів».
(01.11.2014 – 31.10.2017 рр.) Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України: аспірантура (очна), спеціальність 113 «Прикладна математика»
(01.09.2003 – 30.06.2007 рр.) Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, фізико-математичний факультет: спеціаліст (повна вища освіта; очна форма), спеціальність 7.010103 «Математика та основи інформатики», викладач математики та основ інформатики (диплом спеціаліста КС № 16115216)
(01.09.1986 – 20.06.1996 рр.) Загальноосвітня школа I – III ступенів № 24 м. Кіровоград: повна загальна середня освіта (диплом з відзнакою МР АВ № 000701; нагороджена срібною медаллю)
Коло наукових інтересів – пошук розв’язків відкритих проблем з теорії розміток графів.

GOOGLE SCHOLAR
Науково-педагогічний стаж – 40 років.
Закінчив Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова в 1978р.
Кваліфікація – математик, викладач математики.
Автор та співавтор 54 наукових та науково-методичних праць.
Сфера наукових інтересів - автоматизація та моделювання технологічних процесів в авіаційній сфері.
Має високий професійний рівень та великий досвід у впровадженні сучасних інформаційних технологій в освітній процес з підготовки авіаційних фахівців.
Викладає навчальні дисципліни:
Програмне забезпечення обчислювальних систем
Операційні системи та системне програмне забезпечення
Основи створення та експлуатації АІС.
Обчислювальні системи та мережі.
Інформаційна безпека.
ІТ технології в юридичній діяльності.
Основи програмування та алгоритмічні мови