31 травня флагман українського літакобудування, підприємство, досягненнями якого пишається вся країна і кожен українець, - ДП «Антонов» - відзначає 70-ту річницю свого заснування. Ця, безперечно визначна дата не може залишитися непоміченою нашим авіаційним ВНЗ, адже саме антоновські літаки довгі-довгі роки вели до професійних висот випускників нашого навчального закладу, і сьогодні продовжують вабити до себе майбутніх пілотів, вселяють у серця курсантів і співробітників віру у гідне майбутнє української авіації.

На сучасному етапі ДП «АНТОНОВ» є одним з небагатьох підприємств світу, що реалізують повний цикл створення сучасного літального апарату – від його розробки до серійного виробництва і забезпечення комплексної післяпродажної підтримки. При цьому колектив підприємства залишається вірним традиціям, закладеним Олегом Костянтиновичем Антоновим.

Так співпало, що 2016 рік став ювілейним не тільки для самого літакобудівного підприємства, але і для ряду видатних представників: 7 лютого виповнилося 110 років з дня народження геніального авіаконструктора Олега Костянтиновича Антонова, 1 березня привітання з 70-річчям приймав Герой України №1 Галуненко Олександр Васильович, 23 травня - 85 років виповнилося б учню і наступнику Олега Костянтиновича – авіаконструктору Герою України, Герою Соціалістичної праці Балабуєву Петру Васильовичу.

Титульною авіаційною подією року керівництво та колектив підприємства «АНТОНОВ», авіатори України і всього світу, керівництво нашої країни та багатьох авіаційних підприємств, включаючи нашу академію, визначили 110-річчя Олега Костянтиновича Антонова.

Це людина, чиє ім'я залишається з нами ось вже більше двох десятиліть, що минули після його смерті. Роки не в силах стерти з пам'яті його незвичайно яскравий і привабливий образ. «Видатний авіаційний конструктор», «неординарний керівник», «яскрава особистість», "людина з великої букви", «художник», "письменник", "спортсмен" - це не просто перерахування окремих сторін особистості Олега Костянтиновича, це епітети, які вражають нас своєю різноманітністю і в сукупності дають рідкісний приклад виключно насиченого життя. Видатний хірург Микола Михайлович Амосов казав: «Олег Костянтинович був... багатогранним, у ньому перепліталося глибоке знання техніки з мистецтвом».

Однак найважливішою стороною життя Антонова завжди залишалася авіація. Він створив 52 типи планерів і 22 типи літаків, у тому числі найбільші і вантажопідйомні у світі, віддав багато сил розробці десятків інших літальних апаратів, заснував оригінальну школу конструювання, виховав колектив гідних продовжувачів своєї справи. Створене Олегом Костянтиновичем КБ, зазнаючи структурні зміни, послідовно називаючись "поштовою скринькою", Київським механічним заводом, Авіаційним науково-технічним комплексом, і, нарешті, Державним підприємством "АНТОНОВ" незмінно пов'язувалося з ім'ям свого засновника, залишаючись у повсякденній мові мільйонів людей просто "КБ Антонова", бо саме ім'я цієї людини назавжди увійшло в історію авіації і стало символічним.

Олег Костянтинович нескінченно дорогий всім, хто з ним працював. Пам'ять про нього дбайливо зберігає кожен, хто хоча б раз з ним зустрічався. "Всі захоплювалися його знаннями, - говорить Дмитро Семенович Ківа, Генеральний конструктор ДП "Антонов", - величезним досвідом, дивовижною інтуїцією з рідкісним поєднанням суто людських якостей - вміння притягувати до себе серця людей, захопити їх, згуртувати, вдихнути впевненість, що їм по плечу будь-які складні завдання". Ця впевненість залишається в колективі і сьогодні. І коли в небо піднімається черговий літак з буквами "Ан" на борту, ми розуміємо – Олег Костянтинович з нами.

Кіровоградська льотна академія НАУ разом зі своїм партнером ДП «Антонов» прагне увічнити пам'ять про О.К. Антонова та його внесок у розвиток української авіації. За фінансової підтримки антоновців банер, присвячений Олегу Костянтиновичу, прикрасив головний фасад нашого навчального закладу. Щоб пам'ятали, знали, шанували, прагнули наслідувати і відповідати.

Центр громадських зв'язків КЛА НАУ з використанням
матеріалів прес-служби ДП «Антонов»