Аспирантура
Важной формой подготовки научно-педагогических и научных кадров в Летной академии Национального авиационного университета является аспирантура.
Аспирантура в Летной академии Национального авиационного университета была основана в 1994 году.
За годы своего существования Льготная академия Национального авиационного университета подготовила много кандидатов технических и педагогических наук.
Следует отметить, что на протяжении 5-ти лет эффективность подготовки научных кадров в аспирантуре значительно выросла. Наши исследователи ведут активную научную деятельность и успешно защищают кандидатские диссертации.
Благодаря мощному потенциалу профессорско-преподавательскому составу в Летной академии Национального авиационного университета были созданы два Специализированных ученых совета по защите кандидатских диссертаций.
Это позволяет подготовить специалистов наивысшей квалификации не только для нужд Академии, а и для многих высших учебных заведений, научно-исследовательских организаций как Украины, так и зарубежных стран.
Обучение в аспирантуре ЛА НАУ осуществляется с отрывом и без отрыва от производства.
Нормативный срок подготовки доктора философии - четыре года.
Подготовка в аспирантуре предусматривает выполнение лицом соответствующей образовательно-научной программы по определенной специальности и проведения собственного научного исследования.
Подготовка граждан Украины в аспирантуре осуществляется за счет средств:
- Государственного бюджета Украины (по государственному заказу);
- за счет средств юридических и физических лиц (на условиях контракта);
- за счет средств юридических или физических лиц (на условиях контракта, в частности за средства грантов, которые получила Летная академия Национального авиационного университета на проведение научных исследований, по которым предусматривается подготовка соискателей высшего образования степени доктора философии).
Подготовка иностранных граждан и лиц без гражданства в аспирантуре осуществляется:
- на основании международных договоров Украины и/или международных программ обмена или мобильности;
- на основании договоров, заключенных между Летной академией НАУ и высшими учебными заведениями (научными учреждениями) других стран, относительно обмена учеными или академической мобильности.
Подготовка аспирантов в ЛА НАУ проводится по следующим специальностям:
Специальность 275 - «Транспортные технологии (авиационный транспорт)»
Специальность 011 - «Образовательные, педагогические науки»
Учебный план "Профессиональная педагогика" (очная форма)
Учебный план "Профессиональная педагогика" (заочная форма)
ПРОЕКТ: Образовательно-научная программа "Профессиональная педагогика"
С предложениями и замечаниями обращайтесь:
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Объявление о приеме к аспирантуру на 2019 год
Расписание вступительных экзаменов и консультаций на 2019 год
за якими здійснюється навчання в аспірантурі КЛА НАУ
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.22.13 - навігація та управління рухом
І. Формула спеціальності:
Галузь науки і техніки, що охоплює методи та засоби навігації, дистанційного спостереження об’єктів, технічне забезпечення й організацію управління рухом транспортних засобів й інших рухомих об’єктів, системи та процеси навігаційного обслуговування.
ІІ. Напрямки досліджень:
- Дослідження закономірностей процесів навігації та управління рухом, розроблення методів і засобів управління рухом і орієнтації транспортних засобів і їх потоків.
- Принципи формування та використання фізичних і інформаційних полів для навігації, спостереження й управління рухом.
- Структурний аналіз і синтез динамічних складних систем і процесів у них, а також ієрархічних, поліергатичних систем навігаційного обслуговування, їх оптимізація та ідентифікація.
- Ситуаційний аналіз стану середовища (космічного, атмосферного, наземного) при використанні засобів зв’язку, навігації, спостереження, розпізнавання та класифікації об’єктів.
- Розроблення методологічних основ створення систем вимірювання координат, параметрів руху, розпізнавання цілей, визначення оптимальних траєкторій руху об’єктів.
- Розроблення теоретичних засад й основ побудови систем і алгоритмів обробки сигналів для ефективного виявлення об’єктів, підвищення точності та надійності інформації про параметри руху, просторове положення та стан об’єктів спостереження, розпізнавання об’єктів, розділення цілей.
- Розроблення методологічних основ, теорії та принципів побудови систем дистанційного виявлення, спостереження та розпізнавання об’єктів у різних діапазонах електромагнітних і акустичних коливань на засадах активної, напівактивної, пасивної, первинної та вторинної локації, однопозиційних і багатопозиційних локаційних і навігаційних систем.
- Розроблення методів комплексної обробки інформації та способів їх застосування в системах спостереження, розпізнавання об’єктів, навігації й управління рухом.
- Розроблення методів і засобів дистанційного виявлення та розпізнавання небезпечних об’єктів на траєкторії руху або в зоні відповідальності, дослідження зв’язків інформаційних параметрів активного та пасивного дистанційного зондування середовища з характеристиками об’єктів та/або небезпекою об’єктів і траєкторій руху.
- Дослідження методів проектування та експлуатації систем навігації в різних середовищах, засобів навігаційного обслуговування й управління рухом, підвищення їхньої точності, цілісності, надійності й експлуатаційної готовності.
- Розроблення методів контролю, випробувань і сертифікації систем і комплексів навігації й управління рухом, методів науково-технічної експертизи систем і комплексів.
- Дослідження методів підвищення ефективності процесів навігації й управління рухом, засобів й систем навігаційного обслуговування.
- Проблеми ефективного використання космічного, повітряного та наземного простору.
- Дослідження закономірностей формування та циркуляції інформаційних потоків у системах навігаційного обслуговування й управління рухом.
- Розроблення методів організації функціонування систем навігаційного обслуговування і їх засобів.
- Дослідження закономірностей діяльності операторів і їх колективів у системах навігаційного обслуговування, й управління рухом.
- Математичне моделювання поведінки та методи керування транспортним засобом в екстремальних умовах.
- Розроблення методів оптимізації завантаження транспортного засобу з метою забезпечення безпеки його руху.
- Дослідження та розроблення методів виводу рухомих об’єктів у локально обмежений простір з визначеними просторово-часовими координатами, а також принципів прийняття рішень за допомогою навігаційних систем і систем спостереження.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.22.20 - експлуатація та ремонт засобів транспорту
І. Формула спеціальності:
Галузь науки і техніки, яка займається створенням методологічних основ оптимального технічного використання засобів транспорту (зокрема рухомого складу, обладнання та засобів забезпечення транспортних і навантажувально-розвантажувальних робіт), їх технічної експлуатації, технічного обслуговування та ремонту, вивченням закономірностей змінювання технічного стану засобів транспорту, розробленням технічних заходів щодо підвищення надійності функціональних і енергетичних транспортних систем, створення умов для високоефективного використання засобів транспорту з дотриманням вимог охорони навколишнього природного середовища.
ІІ. Напрями досліджень:
- Теоретичні основи виробництва експлуатації, технічного обслуговування, ремонту та відновлення засобів транспорту. Стратегія розвитку реконструкції та переоснащення підприємств виробництва, експлуатації, ремонту та зберігання засобів транспорту.
- Системні властивості засобів транспорту в умовах експлуатації: надійність, безвідмовність, довговічність, паливна економічність, ремонтна придатність, безпека використання, екологічність, ергономічність, естетичність і методи їх оптимізації.
- Функціонування засобів транспорту в різних умовах експлуатації, виробничо-технічна база для забезпечення їх технічної готовності. Методи профілактичного обслуговування засобів транспорту, розроблення засобів діагностики та прогнозування їх технічного стану.
- Методи підвищення паливної економічності та поліпшення екологічних показників засобів транспорту в умовах експлуатації. Розроблення ресурсозберігальних екологічно чистих технологій експлуатації засобів транспорту. Розширення паливної бази засобів транспорту.
- Охорона навколишнього середовища від шкідливого впливу засобів транспорту на всіх етапах життєвого циклу. Розроблення методів оцінювання та способів підвищення екологічної безпеки засобів транспорту.
- Розроблення нових і вдосконалення наявних науково-обґрунтованих стратегій, режимів і програм технічного обслуговування та ремонту засобів транспорту, обґрунтування експлуатаційних вимог до транспортної техніки, визначення параметрів необхідної ремонтно-експлуатаційної інфраструктури.
- Створення наукових основ і методів розрахунку параметрів і управління ресурсом, надійністю та технічним станом засобів транспорту, розроблення методів підвищення ефективності експлуатації засобів транспорту та їх функціональних систем, обладнання та засобів забезпечення їх працездатності.
- Дослідження способів і технологічних процесів експлуатації, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, відновлення їх деталей, розроблення методів і технічних засобів механізації, автоматизації та комп’ютеризації процесів експлуатації, технічного обслуговування та ремонту, удосконалення організації, методів, засобів підвищення зносостійкості та ресурсу деталей, вузлів, агрегатів засобів транспорту в технологіях ремонту.
- Дослідження ефективності функціонування ергатичних систем управління засобами транспорту, розроблення заходів, засобів і методів поліпшення якості експлуатації, технічного обслуговування та ремонту засобів транспорту.
- Дослідження якості та надійності (безвідмовність, довговічність, ремонтопридатність і збереженість) засобів транспорту, їх агрегатів на стадіях проектування конструкцій і технологій, виробництва й експлуатації.
- Дослідження, розроблення та прогнозування методів удосконалення тактико-технічних і експлуатаційних характеристик засобів транспорту, обґрунтування експлуатаційних вимог до їх ремонтопридатності та технологічності обслуговування, підвищення ефективності контролю технічного стану транспортної техніки, встановлення закономірностей змінювання параметрів технічного стану у процесі експлуатації, впровадження методів і засобів діагностування та прогнозування технічного стану засобів транспорту, що забезпечують високу ефективність їх використання та надійність роботи.
- Дослідження впливу експлуатаційних чинників на показники роботи засобів транспорту, розроблення методів підвищення економічності витрачання палива, олив, мастил, спеціальних рідин і поліпшення екологічних показників транспортних засобів в умовах експлуатації.
- Удосконалення технічної експлуатації та розроблення технічних засобів залізничних станцій і вузлів, диспетчерської й електричної сигналізації, автоблокування, переїзної сигналізації, автоматизованого керування засобами транспорту загального та не загального користування (для дослідження в галузі залізничного транспорту).
- Дослідження та розроблення методів і технічних засобів обробки польової інформації й обґрунтування її застосування під час експлуатації, технічного обслуговування та ремонту авіаційної техніки (для дослідження в галузі авіаційного транспорту).
- Розроблення нових і вдосконалення чинних вимог Норм льотної придатності. Розроблення методологій, методів і засобів сертифікації літальних апаратів і їх силових установок, обладнання та спецтехніки, що використовуються під час технічного обслуговування та ремонту авіаційної техніки, експлуатаційних і ремонтних підприємств цивільної авіації (для дослідження в галузі авіаційного транспорту).
- Розроблення методів експлуатації захисних, причальних і обмежувальних споруд морських і річкових портів і судноремонтних заводів, підхідних каналів, шлюзів і інших гідротехнічних споруд, що забезпечують необхідні умови функціонування морського та річкового флоту (для дослідження в галузі водного транспорту).
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
І. Формула спеціальності:
Галузь педагогічної науки, яка досліджує мету, зміст, методи, засоби, організаційні форми та засоби професійної освіти. Напрями досліджень із цієї спеціальності визначаються класифікаційними ознаками, наявність яких в об'єкті та предметі дисертаційного дослідження є обов'язковою умовою для цієї спеціальності. Класифікаційні ознаки спеціальності:
1. за рівнем організації педагогічного процесу: професійно-технічна освіта, вища освіта, післядипломна освіта, дистанційна освіта, самоосвіта, освіта дорослих; професійне навчання на виробництві;
2. за видами об’єктів педагогічного впливу: учні професійно-технічних училищ, студенти (курсанти) вищих навчальних закладів усіх спеціальностей, спеціалісти; слухачі системи післядипломної фахової освіти; слухачі центрів зайнятості та навчальних підрозділів на виробництві;
3. за структурною складовою педагогічної науки: історія та теорія професійної освіти, часткові дидактики;
4. за галузевою складовою педагогічної науки: (за галузями підготовки фахівців): усі види галузевої освіти;
5. за характером досліджень: фундаментальні, прикладні, порівняльні;
6. за психофізичним станом суб’єктів освіти: суб’єкти освіти в нормі, суб’єкти освіти з особливими потребами.
ІІ. Напрями досліджень:
- Історія розвитку професійної освіти та її окремих галузей.
- Теоретико-методологічні основи професійної освіти.
- Порівняльна професійна педагогіка.
- Проблеми сучасного підручника для професійної освіти.
- Теорія та методика ступеневої освіти у професійних навчальних закладах.
- Теорія та методика вивчення дисциплін професійно-орієнтованих циклів у професійно-технічних і вищих навчальних закладах.
- Теорія та методика професійного навчання дорослого й незайнятого населення.
- Стандартизація у професійній освіті.
- Інноваційні процеси у професійній освіті.
- Післядипломна освіта фахівців.
- Педагогічні засади професійно-творчого розвитку особистості в системі неперервної професійної освіти.
- Педагогічна майстерність у професійній підготовці фахівців.
- Науково-дослідна робота студентів у процесі фахової підготовки.
- Теорія та методика організації навчально-виробничої, виробничої та навчальної практик у професійно-технічних і вищих навчальних закладах.
- Підготовка та перепідготовка фахівців у системі дистанційної освіти.
- Педагогічні технології в неперервній професійній освіті.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
педагогічні науки.
Аспіранти мають право на:
- Користування навчально-виробничою, науковою, культурно-спортивною, оздоровчою базою КЛА НАУ.
- Отримання будь-якої відкритої наукової інформації і наукового консультування.
- Участь у науковій діяльності кафедри, відділу, лабораторії.
- Отримання державної стипендії встановленого розміру в разі зарахування на навчання з відривом від виробництва за державним замовленням.
- Переривання навчання з поважних причин з подальшим його продовженням. Тривалість і кількість переривань навчання, а також поважність причин визначається вченою радою КЛА НАУ.
- Щорічні канікули тривалістю до двох календарних місяців, які включаються до загального терміну навчання з відривом від виробництва.
- Участь у виборах до органів самоврядування КЛА НАУ.
- Роботу за сумісництвом відповідно до законодавства України (на підставі укладених договорів).
- Безпечні та нешкідливі умови навчання і праці.
- Забезпечення впорядкованим житлом у разі зарахування на навчання з відривом від виробництва за державним замовленням – на час навчання за умови оплати вартості користування житлом аспірантом (іногороднім).
- Покладення КЛА НАУ на аспірантів обов’язків, не пов’язаних з підготовкою дисертації, забороняється.
Аспірантам, які навчаються без відриву від виробництва та успішно виконують індивідуальний план роботи, за місцем роботи надається додаткова оплачувана щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів для складання кандидатських іспитів виконання роботи над дисертацією та, за їх бажанням, протягом чотирьох років навчання – один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати працівника.
Аспіранти, які закінчили навчання в аспірантурі з відривом від виробництва за державним замовленням, працевлаштовуються згідно з Угодою про підготовку аспірантів за рахунок державного замовлення, а аспіранти які закінчили навчання в аспірантурі поза державним замовленням – згідно з контрактом.
Аспіранти зобов’язані:
- Дотримуватися вимог законодавства, моральних, етичних норм поведінки.
- Глибоко оволодівати знаннями, практичними навичками, професійною майстерністю, підвищувати загальний культурний рівень.
- Опанувати методологію проведення наукових досліджень.
- Виконувати індивідуальний план роботи над дисертацією. Індивідуальний план роботи аспіранта передбачає складання кандидатських іспитів із спеціальності, іноземної мови та філософії, а за потреби – додаткового іспиту, визначеного рішенням спеціалізованої вченої ради закладу, установи, де передбачається захист дисертації і заліків з дисциплін, визначених рішенням вченої ради КЛА НАУ, з урахуванням профілю, а також педагогічної практики.
- Звітувати про хід виконання дисертації на засіданні кафедри, семінару, лабораторії КЛА НАУ.
- У встановлений термін захистити дисертацію або подати її до спеціалізованої вченої ради.
- Дотримуватися статуту і правил внутрішнього розпорядку КЛА НАУ.
Пояснительная записка к учебному плану (отрасль знаний "Образование")
Учебный план дневной формы обучения (отрасль знаний "Транспорт")
Учебный план заочной формы обучения (отрасль знаний "Транспорт")
Титульные страницы рабочих программ учебных дисциплин для аспирантов - I часть
Титульные страницы рабочих программ учебных дисциплин для аспирантов - II часть
Образовательно-научная программа (отрасль знаний "Транспорт")
Более подробную информацию можно получить по адресу:
Отдел аспирантуры
Летная академия Национального авиационного университета
Корпус медицинской санитарной части, 4 этаж
ул.Добровольского,1, г.Кропивницкий, 25005
Заведующая отделом аспирантуры - Пухальская Галина Анатольевна
Инспектор отдела аспирантуры – Идолова Ирина Ивановна
тел. 39-47-26; 39-47-92.