Удар по Москві роєм ШІ-дронів: деталі плану, який відхилив Зеленський

План закриття аеропортів Москви роями автономних дронів із навігацією на основі штучного інтелекту представили президенту Зеленському взимку. Він відмовився, але дозволив продовжити підготовку операції.
Американське видання The Atlantic з посиланням на джерела повідомляє про план, який передбачав масовані удари по аеропортах Москви за допомогою автономних безпілотників. Системи мали працювати на технології зіставлення з картою (map matching): дрон отримує маршрут і фото цілі, а його камера під час польоту порівнює зображення з наявними даними. Коли штучний інтелект розпізнає ціль, апарат самостійно спрямовується на неї та вибухає без підтвердження оператора.
За даними джерел, цієї зими план представили президенту Володимиру Зеленському, і він висловився проти. Очільник держави побоювався, що удар по цивільному літаку в Москві можуть розцінити як «піратство», особливо якщо постраждають люди. Втім, прагнучи посилити тиск на Росію та відновити мирні переговори, Зеленський дозволив продовжити підготовку операції навесні та на початку літа.
До середини весни план отримав кодову назву M&Ms, яка натякає на велику кількість маленьких, дешевих і майже однакових безпілотників, необхідних для місії. Для подолання російської протиповітряної оборони планувалося відправляти до 1 000 дронів щоночі до аеропортів Москви та околиць.
Планування операції зупинили в липні, коли Зеленський звільнив її головного розробника — міністра оборони Михайла Федорова. Джерело видання сподівається, що новий міністр оборони Євгеній Хмара продовжить проєкт: «Технічно це можливо. Але потрібно близько трьох місяців».
Представник Зеленського відмовився від коментарів, а інший посадовець Офісу президента назвав існування плану «повною нісенітницею». У ніч на 20 серпня Росію атакували близько 700 дронів, зокрема апарати летіли на Москву та Татарстан.
Читайте також
Ще в розділі «Дрони»
- План атак на аеропорти РФ дронами зі ШІ зупинили через ризики для цивільних
- Чорноморські курорти РФ втрачають туристів через атаки дронів
- Федоров підтвердив план дронової операції M&M's проти аеропортів Москви
- Федоров підтвердив план операції M&M's проти аеропортів Москви
- Німеччина може закрити «Російський дім» після атаки дрона на Ан-124







