14.08.2026 GLAU Авіація та космос

Супутник зафіксував знищення п'ятої частини складу Wildberries у Башкортостані

·173 слівредакція
Супутник зафіксував знищення п'ятої частини складу Wildberries у Башкортостані

Супутниковий знімок підтверджує: удар по складу Wildberries у селищі Чишми в Башкортостані вивів з ладу близько 30 тисяч квадратних метрів будівлі — це п'ята частина об'єкта.

Унаслідок удару по логістичному центру Wildberries у селищі Чишми (Башкортостан) вигоріло приблизно 30 тисяч квадратних метрів складських площ, що становить п'яту частину будівлі. Такі дані наводить аналіз супутникового знімка, опублікованого російською службою Радіо Свобода.

На знімку також видно сліди влучань безпілотників на даху в інших секціях складу. Це може вказувати на те, що фактичні пошкодження всередині об'єкта є значно серйознішими, ніж видима ззовні зона вигоряння.

Цей склад став уже 21-м логістичним об'єктом у Росії, який зазнав пошкоджень або був знищений унаслідок українських атак, починаючи з 18 липня. За даними Reuters, щонайменше 20 логістичних центрів Wildberries стали цілями українських безпілотників, причому частина об'єктів була повністю знищена пожежами. Сумарні втрати складських потужностей маркетплейсу оцінюються приблизно в 1,18 мільйона квадратних метрів.

Наслідки атак уже позначаються на операційній діяльності компанії та на російській економіці загалом. Через втрату логістичних потужностей і відтік продавців обіг Wildberries, за попередніми оцінками, скоротився приблизно на чверть. Джерело, близьке до Кремля, цитоване агентством, не виключає хвилі банкрутств серед підприємців, які торгували через маркетплейс і втратили товар унаслідок атак на його складську інфраструктуру.

Читайте також