29.08.2026 GLAU Авіація та космос

У Лейпцигу через невідомий дрон перенаправили два літаки

·264 слівредакція
У Лейпцигу через невідомий дрон перенаправили два літаки

26 серпня біля аеропорту «Лейпциг/Галле» помітили безпілотник, через що два рейси скерували на інші летовища. Згодом з'ясувалося, що дрон був цивільним і загрози не становив.

У середу, 26 серпня, поблизу аеропорту «Лейпциг/Галле» у Німеччині виявили невідомий безпілотник. Через це два літаки, зокрема туристичний борт, змінили курс і приземлилися на інших аеродромах. Про інцидент публічно повідомили лише через деякий час після того, як він стався.

Згодом поліція встановила, що літальний апарат був приватною моделлю дрона, який використовували для фіксації ремонтних робіт на будинку в селищі Гроскугель, розташованому неподалік аеропорту. Жодної загрози безпеці повітряного руху апарат не становив.

За даними Німецької служби управління повітряним рухом, поява приватних дронів поблизу аеропортів — явище регулярне. Цього року в районі Лейпцига зафіксовано шість таких випадків, у Дрездені — п'ять. Однак ситуації, коли через це доводиться змінювати маршрут літака, трапляються рідко. У цьому випадку йшлося про особливий запобіжний захід, оскільки три тижні тому, 4 серпня, на території того самого аеропорту виявили дрон із вибухівкою поблизу українського вантажного літака «Антонов», який використовувався для перевезення військових матеріалів.

Слідчі також припускають, що тієї ночі другий безпілотник міг зіткнутися з вантажним літаком DHL після тимчасового закриття аеропорту. 25 серпня правоохоронці знайшли ще один безпілотник із вибухівкою, який, імовірно, був причетний до події 4 серпня.

Німецька влада розглядає версію можливої причетності Росії, однак походження дронів досі не встановлено. Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що правоохоронці продовжують з'ясовувати обставини, і якщо наявна інформація підтвердиться, Берлін оприлюднить її.

Читайте також