НОВОСТИ ГЛАУ

          Н А Р А Д А   В   Д Е Р Ж А В I А С Л У Ж Б I

     19-20 січня 2006 року на базі Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації (Державіаслужби) відбулася спільна нарада з питань відбору та професійної підготовки авіадиспетчерів України в умовах інтеграції в об'єднану європейську аеронавігаційну систему. Нагадуємо, що наша держава вступила до Євроконтролю в травні 2004 року.
     Участь у нараді прийняли представники Державіаслужби, Міністерства освіти і науки України, Державного підприємства з обслуговування повітряного руху України Украерорух, Національного авіаційного університету та Державної льотної академії України, яку представляли: Рубець М.І., Неділько С.М., Козулін В.Г., Шмельова Т.Ф., Вітряк А.М., Неділько В.М., Масалітін О.О. та курсант Сорока М.Ю.
     Всі питання, що обговорювались на нараді, були пов'язані з пошуком шляхів для безумовного виконання міжнародних вимог та обов'язків України в зв'язку з вступом до Євроконтролю. Особлива увага приділялася наступним питанням:
     - створення єдиної нормативно-правової бази для підготовки фахівців з ОПР з врахуванням вимог Державних стандартів вищої освіти, вимог ІСАО і Євроконтролю;
     - вимоги до курсантів та діючих фахівців з ОПР щодо знань англійської мови;
     - практична підготовка курсантів та проведення виробничої практики;
     - цільовий  набір  абітурієнтів  та  працевлаштування  випускників з врахуванням потреб регіонів України;
     - професійний відбір кандидатів на навчання.
     Слід відзначити, що серед низки доповідей, саме фахівці ДЛАУ запропонували ті кроки, що були прийняті нарадою як най оптимальні. Виходячи зі сказаного, перед нашим навчальним закладом відкриваються перспективи розширення обсягів підготовки авіаційних фахівців, перш за все, в сфері поновлення курсів підвищення кваліфікації спеціалістів з ОПР в галузі володіння англійською мовою. Тим більш, що ми маємо як значний досвід, так і новаторські розробки з цього напряму, про які йшла мова на нараді. Це і новий комплексний комп'ютерний тренажер, що дозволяє тренувати як цивільних, так і військових авіадиспетчерів, і тестові комп'ютерні програми зі спеціальних дисциплін, і оригінальні комп'ютерні розробки для вивчення англійської мови та тестування.
робоча президiя наради
р о б о ч а   п р е з и д i я   н а р а д и

     З метою втілення в життя кроків, що були обговорені, нарада вирішила створити Міжгалузеву координаційну раду з питань міжнародної аеронавігації, у склад якої залучені представники ДЛАУ - Неділько С.М. та Козулін В.Г.
     Безперечно, що зобов'язання, прийняті на себе Академією, потребують додаткового фінансування таких потреб, як додаткове комп'ютерне обладнання тих підрозділів, що безпосередньо задіяні у їх виконанні: центр інтенсивного вивчення іноземних мов, кафедра обслуговування повітряного руху, наукові лабораторії кафедри іноземних мов та інтелектуальних тренажерів.
     Курсантам слід звернути особливу увагу на те, що представники Украероруху домовились з керівництвом академії щодо посилення контролю з боку основного замовника (Украероруху) за всіма етапами процесу підготовки (регіональний набір, рейтингові звіти факультету ОПР про результати заліково-екзаменаційних сесій та пропуски занять, тощо).

Проректор ДЛАУ з У та НР 
С.М. Неділько